Trask office

Interiér Komerční

Fáze:
REALIZACE

Umístění:
Praha Pankrác

Autor:
A. Vrabcová
M. Kunc
P. Dostál (grafika)

Společnost Trasksolution je společností zabývající je informačními technologie, současné prostory jí objemově nevyhovovali, proto se rozhodli zcela změnit koncepci fungování firmy a přestěhovat se do objektu Gemini do nejvyšších dvou pater budovy.

Podstatou návrhu byl volný prostor, který se dělil na jednotlivé subprostory dle skupin zaměstnanců. Každá tato skupina vyžadovala specifické nároky na prostor a především na soukromí. Zhruba třetinu zaměstnanců tvořili lidé bez fixního pracovního místa a pracovali na jednotlivé směny, tedy jedno pracovní místo mělo až tři možné pracovníky, kteří se zde střídali. Proto bylo nutné vytvořit kromě společných prostor pro jednotlivé skupiny také zasedací místnosti jak interní tak velkokapacitní, ale také místa pro setkávání se pracovníků nad kávou "relaxzony".

Dominantou prostoru je středový box obsahují veškeré zázemí (toalety, sklady, server) a tmavá barva jeho vizuální sílu jenom podtrhla, vše ostatní bylo navrženo v teplých jemných tónech, základní barvou kancelářského nábytku byla bílá doplněná o jemné barevné akcenty. Jemnost bytového interiéru byla na kancelářské prostory netradičně umocněna jemnými závěsy, které byli použity jak na oknech v uzavřených zasedacích místnostech tak jako dělící panely v "open space" a staly se sjednocujícím prvkem celého prostoru.

Poznámka:
Tato realizace byla navrhována ve spolupráci s Atelier Kunc Architects.

design kancelari pankrac 02
design kancelari pankrac 03
design kancelari pankrac 04 design kancelari pankrac 05
design kancelari pankrac 06
design kancelari pankrac 07
design kancelari pankrac 08
design kancelari pankrac 09
design kancelari pankrac 10
design kancelari pankrac 11
design kancelari pankrac 12
design kancelari pankrac 13
design kancelari pankrac 14