Rekonstrukce Antala Staška

Rekonstrukce Interiér

Fáze:
Realizace

Umístění:
Praha Pankrác

Autor:
Alžběta Vrabcová
Robert Martinček

Media:
INTERIÉR ROKU
iDNES
Mojdom.sk
Archiweb
Novinky.cz

Celková odlehčenost a nadčasovost bylo primární zadání ze strany investorky. Dále pak požadavek na jemné a světlé tóny a dřevěné parkety. Rozlohou se nejedná o velký byt (necelých 70 m2), ale podélná dispozice se vstupem do středu celého prostoru velmi pomohla k tomu, aby i malé prostory pokojů vynikly a bylo možné minimalizovat chodby.Rozlohou se nejedná o velký byt, ale podélná dispozice se vstupem do středu této dispozice velmi pomohla k tomu aby i malé prostory pokojů vynikly a bylo možné minimalizovat chodby. Pomyslným středem domu je chodba, která dělí byt na dvě části, na část obytnou kde je kuchyň propojena s obývacím pokojem a vstupem na předzahrádku a druhou část, klidovou, kde jsou dva malé pokoje . dětí a rodičů. Koupelna je velmi úsporná, stejně tak jako samostatné wc a technická místnost v jednom, kde je kotel schovaný za dřevěnou stěnou.

Celková odlehčenost a nadčasovost bylo primární zadání ze strany investorky. Požadavek na jemné a světlé tóny, a dřevěné parkety byly další body na kterých jsme se společně shodly.

Velikostí se jedná o spíše menší interiér rozlohou těsně pod 70 M2, s dispozicí 3KK.

Dominatním materiálem je jistě podlaha. Vzhledem k tomu že rekonstrukce byla hluboká a obsahovala i veškeré nové rozvody, včetně podlahového vytápění, bylo nutné zvolit kompromis, nejedná se tedy o masivní podlahu, ale třívrstvé lamely, skládané tradičním způsobem do stromečku s boční bordurou po obvodu. Druhou polohou je barva bílá, někdy jen jako sádrová omítka, jinde jako bílé linie /obklad za TV/, jinde jako bílá látka s tkanou strukturou. Šedá kuchyň pak krásně vynikne a je jemně dokreslena černou linkou která interiér jemně potrhne. Je na včech kovových částech tedy v koupelně na kohoutcích, na podnoží stolu na kovové lampičce na stěně…

Všechny části interiéru byly řešeny atypicky s truhláři, všetně návrhů vestavných skříní, kuchyně, stolu, lavic apod.

Kostrukčně nejzajímavější je jistě stůl, jehož desku tvoří právě zbytky z podlahy, které se poskládali a vložili do černého ocelového rámu. Stal se nejmilejším místem, kde rodina tráví většinu svého času a to je pro nás jako designéry tím největším poděkováním za naši práci.

Rekonstrukce Antala Staška 02
Rekonstrukce Antala Staška 03 Rekonstrukce Antala Staška 04
Rekonstrukce Antala Staška 05
Rekonstrukce Antala Staška 06 Rekonstrukce Antala Staška 07
Rekonstrukce Antala Staška 08 Rekonstrukce Antala Staška 09
Rekonstrukce Antala Staška 10
Rekonstrukce Antala Staška 11 Rekonstrukce Antala Staška 12