Rodinný dům v Lipencích

Rodinné domy Idea

Fáze:
Nerealizováno

Umístění:
Lipence u Prahy

Autor:
A. Vrabcová
M. Kunc
M. Matějíček

Zadáním projektu bylo navrhnout rodinný dům o dvou nadzemních podlažích v pro stavbu dosti nepříznivých podmínkách. Vlastní pozemek je mírně svažitý, v přední linii je tento svah příkrý v zadní partii je stoupání pozvolné. Požadavek investora byl především maximální využití pozemku v zadní partii a jednoznačné dělení domu na dvě zóny, klidovou část pro rodiče a pobytovou část dohromady s dětskými pokoji. Půdorysný tvar vycházel právě z tohoto požadavku optického oddělení.

Přístupová cesta k plánovanému rodinnému domu byla společná pro dva pozemky dlouholetých přátel, takže nástup do domy byl uvolněn a nebylo zde nutné počítat s oplocením.

Nástup do domu je možný přes garáž, pro ty, kteří budou přijíždět vozem, nebo po schodišti přímo do šatny a předsíně horního podlaží. Horní patro je rozděleno na dvě zóny, rodičovskou /ložnice, koupelny, šatna, pracovna/ , obytnou /obývací pokoj se zázemím/ a dětské pokoje v zadní části domu. Podmínkou tvorby domu a vlastní koncept byl, že ať stojíte v jakékoliv části domu můžete se vždy podívat dvěma směry a uvidíte ven, proto je proložen několika optickými osami,aby jste vždy byli ve spojení s okolní krajinou.

Poznámka:
Tato realizace byla navrhována ve spolupráci s Atelier Kunc Architects.

rodinny dum lipence 02
rodinny dum lipence 03
rodinny dum lipence 04
rodinny dum lipence 05
rodinny dum lipence 06