Renovace Hotelu Orlík

Rekonstrukce Interiér Komerční

Fáze:
REALIZACE

Umístění:
Horní Počernice

Autor:
A. Vrabcová
M. Kunc

Hotel Orlík byl postaven v 60. letech jako rekreační sídlo komunistických činitelů té doby. V areálu se kromě vlastního hotelu nachází i třináct samostatných vil, které jsou rozesety podél břehů Orlické přehrady. Hotel i vily jsou propojeny vizuálními prvky jak v exteriéru /stejná okna, výrazné prvky bruselského stylu zalomených střech atd./, tak v interiéru /stejná výrazná kresba podlahy, detaily světel i zařizovacích prvků/.

Současný majitel hotelu a nájemce všech vil se rozhodl po třech letech, kdy byl hotel zcela uzavřený, ho zprovoznit. Celý interiér byl silně poznamenán lety devadesátými /zařízení a "modernizace" /, kdy byl hotel a celý areál zpřístupněn pro širokou veřejnost.

Koncept návrhu byl velmi jednoduchý, a to zachovat vše původní, co šlo a veškeré nánosy následných let odstranit; interiér doplnit citlivě tak, aby vynikla krása původního prostoru. Barevnost interiéru byla tedy navržena v jemných a nenápadných odstínech béžové a hnědé, čímž byla podtržena jedinečnost zejména mramorových podlah skládaných do velmi výrazných pláství.

Poznámka:
Tato realizace byla navrhována ve spolupráci s Atelier Kunc Architects.

rekonstrukce hotel orlik 01
rekonstrukce hotel orlik 02
rekonstrukce hotel orlik 03
rekonstrukce hotel orlik 04
rekonstrukce hotel orlik 05
rekonstrukce hotel orlik 06
rekonstrukce hotel orlik 07
rekonstrukce hotel orlik 08