Rodinný dům v Říčanech

Rodinné domy

Fáze:
REALIZACE

Umístění:
Říčany u Prahy

Autor:
A. Vrabcová
M. Kunc
M. Matějíček

Stavba je střízlivá, čistá, je protiváhou interiéru. Zadání bylo navrhnout dům pro sběratele umění. Bylo tedy nutné, aby vlastní dům i interiéry unesli v budoucnu velké množství barevně i tvarově rozmanitých děl. Proto byla zvolena bílá barva jak do exteriéru, tak do interiéru.

Tvarově se dům zcela přizpůsobil zahradě a místu. Jeho jemné prohnutí zajišťuje v takřka čtvercovém pozemku utvoření malých intimních koutů a zahrádek, tak aby i v husté příměstské zástavbě poskytl maximum soukromí. Ústředním místem domu je zahrada, která je od pohledu z ulice chráněna zakřivením domu. Integrovaná krytá terasa je šperkem, který obohacuje prožitek ze zahrady i v méně příznivém počasí a zároveň zahradu vtahuje do interiéru. Právě vnitřní atrium je i dělícím krčkem, který odděluje obytnou část od čistě klidové části s pokoji a wellness.

Ze všech částí domu je možné vstupovat na zahradu, veliká okna umožňují i v menších pokojích mít pocit že bydlíte přímo na zahradě, přímo v přírodě. Pak teprve můžete prožívat plnými doušky krásu příměstského soukromého bydlení.

Poznámka:
Tato realizace byla navrhována ve spolupráci s Atelier Kunc Architects.

rodinny dum ricany 02
rodinny dum ricany 03
rodinny dum ricany 04
rodinny dum ricany 05